Здорове та правильне харчування

здорове правильне харчування

Світу відома незліченна кількість дієтичних планів харчування, більшість із них важко назвати ефективними. Зрозуміло, деякі з дієт дійсно працюють, але лише за умови їхнього індивідуального підбору. Саме тому не варто сподіватися, якщо певна дієта стала порятунком для одних, то неодмінно підійде й Вам. Інше питання - дотримання принципів правильного харчування на регулярній основі. На відміну від тимчасового обмеження раціону, такий грамотний підхід має постійний характер і впливає на організм значно значніше.

Здорове харчування - це не місяць, півроку чи рік утримання від шкідливої їжі. Це повноцінний спосіб життя, якого слід адаптуватися поступово. Лише за дотримання суворих канонів раціонального споживання їжі, можна поліпшити якість життя, поправити здоров'я та підтягнути фігуру. За наслідками численних досліджень було доведено, що організм людини повністю підпорядкований законам термодинаміки. Тому основою здорового харчування є вічний постулат про рівність між добовою енергетичною цінністю та енерговитратою.

У чому проблема?

Камінь спотикання - схильність до зривів та «заїдань», це можливо навіть за збалансованого раціону. Багато в чому це викликано різноманіттям кулінарії, що оточує нас на кожному розі - горезвісні фаст-фудні та кав'ярні постійно змушують нас зриватися.

Результат пари-трійки позапланових походів до піцерії буде плачевним, тому доведеться відвідувати спортзал після кожного «шкідливого» перекушування. У протилежному випадку, з кожним днем жирові відкладення будуть накопичуватися на самих проблемних зонах, й переходити в надмірну вагу. У зв'язку з цим деякі нутріціологи наполягають на ефективності індивідуального складання раціону відповідно до хімічного складу речовин та фізіологічних потреб організму.

Правильне харчування, головні принципи:

  1. здорове харчування передбачає впорядковане, подрібнене та регулярне споживання їжі;
  2. виявити потребу в тих чи інших продуктах, як й побудувати режим харчування, можна лише в індивідуальному порядку за сприяння нутриціолога;
  3. раціон формується при обліку віку, маси тіла, фізичної активності, стану здоров'я та смакових уподобань.

Деякі звикли думати, що лише грамотного вибору кулінарії буде достатньо для забезпечення організму всіма корисними речовинами. На практиці велике значення мають час вживання їжі, кратність, енергетична цінність.

Як харчуватися протягом дня?

Вранці організм людини прокидається поетапно, тому приступати до сніданку відразу після пробудження докорінно неправильно - для початку потрібно витратити енергію та «запустити» травну систему. Останнє легко здійснимо, просто випийте склянку теплої води.

Після легкої зарядки та ранкового моціону можна зарядити організм вітамінами: для сніданку ідеально підходять легкі фрукти, овочеві фреші, фруктові пюре. Також у цей час доби можна побалувати себе кашею, бажано геркулесом на воді із сухофруктами. Після полудня можна трохи урізноманітнити раціон і харчуватися досить щільно до двох годин дня, а до вечері рекомендується бути в міру ситим.

Часом можна дозволити собі невелике свято. Дієтологи навіть наполягають на так званих "cheat meal" - за їх твердженням, до них слід вдаватися хоча б раз на 2 тижні. Базовий принцип раціонального харчування залишається незмінним: все добре в міру.

Головне не те, як ви назвете свої методи - правильне харчування або здорове харчування, головне що дає це здоров'ю вашому фізичному і як це впливає на ваш спосіб життя.

Схожі новини

Головна » Здоров'я » Здорове та правильне харчування

Приєднуйтесь

Контакти

    Life Plus
    улица Академика Грекова 12
    04112 Киев, Украина
    Телефон:+380677200015
    Наши координаты
    50.4733 N 30.4429 E

    support @ life-plus.center